Wyczekiwany  przez uczniów czas ferii dobiegł końca. Jak co roku biblioteka i świetlica w Osobnicy zorganizowała również zajęcia dla dzieci „Książkowo i kolorowo”. W ofercie skierowanej do uczestników znalazły się zarówno warsztaty plastyczne, kulinarne, artystyczne oraz kosmetyczne . W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy mogli wykonać walentynkowe drobiazgi w związku ze świętem zakochanych, które wypadło 14 lutego, wszyscy chętni zarówno dzieci jak i dorośli mogli poddać się metamorfozie (makijaż manicure zwykły i hybrydowy oraz fryzura) oraz wysłuchać krótkiego listu „Motyle w brzuchu” M. Fox.  Odwiedziły nas również przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle wraz z wychowawcami.

 

     W drugim tygodniu natomiast poznaliśmy manufakturę tworzenia świec zapachowych, poświęciliśmy swój wolny czas na wypieki przesłodkich muffinek, które potem po przyozdobieniu lepiej smakowały. Muffinki z czekoladą to deser, który bez wątpienia pokocha każdy, kto tylko go spróbuje.

     Przy okazji wspólnego spotkania poznaliśmy również zasady segregacji śmieci. Każdy z uczestników otrzymał broszurę informacyjną na temat zasad segregacji odpadów komunalnych na terenie Gminy Jasło obowiązujące od 1.01.1018r.

     W czasie ferii wszyscy chętni mogli skorzystać z wyjazdu, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach do Fabryki Czekolady M. Pelczar w Korczynie gdzie mogli poznać tajniki tworzenia czekolady oraz własnoręcznie wykonać czekoladę używając różnych dodatków i bakalii. Wszystkim którzy chcieli skorzystać z zajęć dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne. 

 

Filia GBP w Osobnicy
Świetlica GOK w Osobnicy