W czasie ferii Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zorganizowała dla dzieci cykl zajęć plastyczno-literackich  p.n.: „Książkowo- kolorowo”.

Spora grupa najmłodszych czytelników, miała okazję do aktywnego spędzenia czasu właśnie w  bibliotece.   W czasie kilkudniowych spotkań odbyły się tutaj warsztaty edukacyjne  min.:  ( origami, papieroplastyka, malowanie farbami witrażowymi).

Uczestnicy bawili się także  w gry planszowe, gry multimedialne i  brali udział w zajęciach  integracyjnych.

Tradycyjnie już, jak co roku na feriach, nie zabrakło także ciekawej wycieczki. Tym razem był to wyjazd do Pijalni czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie. Dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia czekolady i wysłuchały opowieści o jej produkcji . Wszyscy uczestnicy mogli  także spróbować owoców kakaowca, a także skosztować różnych rodzajów czekolad.

W ramach zajęć feryjnych uczestnicy mieli także okazję poznać  teatrzyk KAMISHIBAI. Bajka  o Czerwonym Kapturku, choć wszystkim doskonale znana, została przedstawiona, w niecodziennej wersji. Dodatkowo każdy mógł stworzyć swoje własne Kamishibai, co stanowiło nie lada wyzwanie dla wyobraźni.

Ważnym wydarzeniem w czasie tego zimowego wypoczynku był także Bal Karnawałowy, który odbył się w Domu Ludowym w Trzcinicy.  Biblioteka wraz ze  współorganizatorami: Stowarzyszeniem „Trzcinica Razem” i OSP w Trzcinicy  zorganizowała  wesoły wieczór dla dzieci, a tańce i zabawy poprowadzili animatorzy z teatru Scena PRL.

Ferie, choć krótkie, na pewno nie były nudne. Dla tych , którzy swój czas  spędzili z biblioteką  z pewnością były udane.

A. Jeleń