Od połowy września 2019 r. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbywały się bezpłatne zajęcia językowe skierowane zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów.

„English is fun” to zajęcia, które odbywały się w Bibliotece w każdy wtorek oraz środę o godzinie 15:00. Zajęcia te dedykowane były dla najmłodszych uczniów w klasach od 0  do 3.

Na każdych zajęciach językowych, dzieci poszerzały swoją wiedzę o nowe słownictwo z różnych grup tematycznych, śpiewały anglojęzyczne piosenki oraz uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych.

„English is easy” to zajęcia indywidualne, podczas których dzieci i młodzież mogły liczyć na fachową pomoc i wsparcie w nauce. Na zajęciach uczniowie omawiali czasy gramatyczne, czytali teksty kulturowe oraz odrabiali pracę domową.

Niestety, w połowie marca 2020 r., w trosce o bezpieczeństwo dzieci oraz personelu, wstrzymaliśmy organizację zajęć ze względu na pandemię COVID-19, która nieoczekiwanie weszła w życie nas wszystkich.

Mamy nadzieję, że już od września, pełni energii po przebytych wakacjach, ruszamy z kolejną edycją zajęć językowych dla dzieci „English is fun” oraz „English is easy” w naszej Bibliotece, na które serdecznie zapraszamy! 

FGBP w Trzcinicy