Niedawno, 29. września,   obchodziliśmy jedno ze  świąt nietypowych w kalendarzu – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Umowna, wrześniowa data, odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, popularnej poetki,  autorki bajek, baśni i utworów scenicznych  dla dzieci i młodzieży, tłumaczki literatury szwedzkojęzycznej, autorki czasopism  dla dzieci.

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, popularyzując książki i prowadząc działania rozwijające kompetencje czytelnicze szczególnie wśród dzieci, także włączyła się w akcję głośnego czytania.

W dn. 29 września i  5 października br.  bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy „Biedronek”, w towarzystwie misia Stefana  i  z oddziału „0” Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, wraz z wychowawcami.
Mali goście mogli  zobaczyć jak  wygląda codzienna praca w instytucji i poznać rożne propozycje na spędzanie tutaj wolnego czasu.

Dużo frajdy i radości sprawiło wszystkim głośne czytanie książeczki „Kicia Kocia w bibliotece”.  Nie zabrakło też wspólnego oglądania kreskówki o przygodach popularnej Świnki Peppy i rozmów o ulubionych bajkach,  i czytankach.
Na zakończenie jednego ze spotkań grupa „Biedronek” wykonała  recytatorski popis przedszkolnych wierszyków.  Jak to w bibliotece bywa, nie mogło też zabraknąć  książkowych zakładek i pamiątkowych balonów.

Dziękujemy wszystkim  za wspólną zabawę i współpracę!

FGBP w Trzcinicy