„Letnie hece w… BIBLIOTECE!”,  to cykl wakacyjnych zajęć plastyczno-literackich, które odbywają się w każdą środę o godzinie 14:00  w Filii GBP w Trzcinicy.
Na spotkaniach, dzieci  przenoszą się w podróż  do niesamowitego świata książek, które są nieodzownym elementem każdych zajęć. Dodatkowo, rozwijają swe zdolności plastyczne, poprzez wykonywanie prac artystycznych.

Na pierwszych zajęciach z cyklu „Letnie hece w… BIBLIOTECE!”, oprócz ćwiczeń z lekturą oraz prac artystycznych, nie zabrakło przygotowywania i degustacji przepysznych smakołyków z okazji … „Dnia Czekolady”!
Dotychczas, na spotkaniach poruszyliśmy wiele ciekawych tematów, które dotyczyły m.in. emocji, jakimi kierujemy się w życiu codziennym, talentów, które posiadamy oraz zasad bezpieczeństwa, którymi powinniśmy się kierować podczas wakacji. Rozmawialiśmy również o tym, czym jest fonoholizm oraz jak się przed nim ustrzec!

Nie zabrakło również przepięknych prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Jak dotąd, miały one okazję stworzyć niebanalne witraże przedstawiające bohaterów popularnych książek dla dzieci, ramki na wakacyjne zdjęcia, oraz pszczoły z balonów z okazji „Dnia Pszczółki Mai”.
A to dopiero wakacyjny, hecowy półmetek!

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia!

FGBP w Trzcinicy