Misie książkowe, bajkowe, filmowe, pluszaki i niedźwiadki, wszystkie obchodzą swoje święto.
 12 października, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej  w Trzcinicy odbyło się spotkanie, z okazji zbliżających się Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia, a wzięły w nim udział dzieci z grupy „Jeżyki” z Przedszkola w Szkole Podstawowej.

Przedszkolaki przywędrowały w towarzystwie ulubionych pluszaków i opowiedziały  wszystkim o swoich przytulankach.  Maskotki wzięły udział w plebiscycie na największego, najmilszego i najbardziej puchatego misia.

Uczestnicy poznali  kilku misiowych bohaterów, których przygód warto poszukać w książkach, na bibliotecznych regałach. Najbardziej popularnym okazał się Kubuś Puchatek i jego przyjaciele  ze Stumilowego Lasu. Odważni, wzięli udział w zabawie, w poszukiwanie ogona Kłapouchego i wyprawie po słodkie „małe co nieco”.

Dzieci wysłuchały też głośnego czytania pięknej, przepełnionej czułością i rodzinnym ciepłem opowieści Stephanie Stansbie „Pewnego dnia, niedźwiadku”, o niezwykłym misiu, który bardzo chciał być dorosły.

Nie zabrakło też  pracy twórczej. Mali artyści z niezwykłą starannością i uwagą wykonali  misiowe podobizny.

DZIĘKUJEMY za wspólną zabawę!

FGBP