W Bibliotekach Gminy Jasło w Szebniach i Warzycach  w dniach 3 – 13 sierpnia odbywał się projekt „Sieć na Kulturę”, którego celem było rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, poprzez prowadzenie interesujących zajęć edukacyjnych. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

W projekcie wzięło udział 16 osób, młodzież w wieku 13-17 lat. Dwie oddzielne grupy dla Warzyc i Szebni za pomocą platformy Teams spotykało się codziennie online, oprócz weekendów oczywiście.

Podczas spotkań omówione zostały dostępne narzędzia umożliwiające składanie wniosków i załatwianie spraw administracyjnych w urzędzie, prowadzenie i zarządzanie elektronicznym kontem bankowym. Uczestnicy zdobyli praktyczne kompetencje związane z formalną i nieformalną korespondencją online. Wyjaśnione zostały podstawy cyberbezpieczeństwa i bezpiecznego nawigowania w sieci. Dodatkowo przekazana została wiedza i wyszkolone umiejętności związane z dostępnością usług online oraz narzędziami webowymi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w projekcie i z niecierpliwością czekamy na przesyłkę z Certyfikatami.

Dzięki udziałowi w projekcie nasze biblioteki wzbogacą się o nowy sprzęt komputerowy.