W poprzedni czwartek na warsztatach w bibliotece rozbrzmiewała muzyka rosyjskiego kompozytora - Piotra Czajkowskiego.  Uczestnicy spotkania dowiedzieli się czym jest balet, co to jest libretto i poznali jedną z najpiękniejszych historii miłosnych wszechczasów. "Jezioro łabędzie" to skomponowany przez Piotra Czajkowskiego w 1876 roku balet klasyczny w czterech aktach opowiadający historię księcia Zygfryda i Odetty - dziewczyny zaklętej w królową łabędzi.

Tę historię mogli oni poznać dzięki książce wydanej przez wydawnictwo Mamania, z przepięknymi ażurowymi ilustracjami Charlotte Gastaut. Uczestnicy byli zachwyceni zarówno historią jak i nietypową formą tej książki, którą czytaliśmy używając światła latarki, tworząc cienie na ścianach bibliotecznej czytelni.

Dzieci na zakończenie wykonały piękne obrazy tańczącej Odetty w świetle gwiazd.

Spotkanie odbyło się 10 listopada w bibliotece w Szebniach.