Jesienne, późne popołudnie to idealny czas, by spędzić go  na ciekawym spotkaniu,  w zaprzyjaźnionej bibliotece. Gdy za oknem zmrok, a pogoda nastraja pesymistycznie w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, gwarno, wesoło i bardzo twórczo.     W środę, 23 listopada odbyło się tutaj niebanalne, literacko-artystyczne spotkanie.
Rozpoczęło się „Akademią Pomysłów”, w twórczej, kreatywnej atmosferze. Uczestniczki, miały okazję własnoręcznie ozdobić figurkę, drewnianego anioła.
W obieg poszły więc: wstążki, cekiny, gwiazdki, szyszki i mnóstwo,  świątecznych materiałów dekoracyjnych. Dzięki temu powstały niepowtarzalne prace, które mogą stać się doskonałym prezentem lub ciekawą ozdobą zbliżających się Świąt.

Po chwili przyszedł też wyczekiwany czas, na spotkanie z dobrą literaturą.  Gościem specjalnym była Anna Ziobro – autorka znanych powieści obyczajowych.  Rzeszowianka, tłumaczka, korektor tekstów i poetka, która w swej pisarskiej przygodzie pisze także liryki.

Serdeczna, pełna uśmiechu autorka, od pierwszych chwil zdobyła sympatię bibliotekarzy i czytelniczek.

Wywiązała się bardzo interesująca rozmowa o książkach, bohaterach, ich relacjach, trudnych decyzjach  i o tym co w życiu ważne, i wartościowe. Kameralne spotkanie  i ciepła atmosfera, sprzyjały opowieściom o sztuce pisarskiej, planach wydawniczych, kontynuacjach serii, inspiracjach i pasjach autorki.

Zainteresowani mogli też kupić powieści p. Anny. Nie zabrakło też autografów, pamiątkowych dedykacji i wspólnych zdjęć.

Organizatorami literacko-artystycznego spotkania, które odbyło się w ramach projektu - Partnerstwo dla książki, „ Książka w ruch. Czytamy i polecamy!” MKiDN /IK,  była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej ZJ w Trzcinicy.

GBP