Historii o smokach jest wiele, ale czy ktoś je kiedyś widział? Uczniowie ze Szkół Podstawowych w Niepli oraz w Osobnicy nie tylko zobaczyli smoka, ale także poznali autora, który o smokach pisze.

Paweł Gołuch z wykształcenia jest programistą, wiersze zaczął pisać dla swoich synów, ale sam nie każe nazywać siebie poetą tylko wierszokletą. Lubi szwendać się po górach (pewnie tam po raz pierwszy spotkał smoka), lubi też grać w siatkówkę i świetnie gra na gitarze, o czym mogli przekonać się uczestnicy spotkania.

Poeta (bo zdecydowanie zasługuje na to miano) z ogromną dawką dobrego humoru przybliżył dzieciom swoją twórczość. Uczniowie wysłuchali wierszy, śpiewali z autorem i poznali również jego książkową Smoczą Trylogię.

Na zakończenie autor obdarował uczestników pięknymi zakładkami.

Serdecznie dziękujemy SMOCZEMU AUTOROWI za spotkania, a szkołom, w których gościliśmy za miłe przyjęcie.

Spotkania odbyło się 6 listopada w Szkole Podstawowej w Niepli oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy, a organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" na zadanie „Do biblioteki daj nura! Tu na każdego czeka literatura”.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach.