Nie tak dawno obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W całej Polsce organizowane są w tym czasie różne uroczystości, po to, aby przypominać, nam Polakom, że posiadamy własną kulturę, historię i tradycje, o które walczyli nasi przodkowie. Ten czas, to także wspomnienie o ludziach, którzy swoimi czynami zasłużyli na miano bohaterów. Do tego grona z pewnością możemy zaliczyć Adama Loreta, człowieka, który urodził się w Jaśle, stworzył i uporządkował strukturę administracyjną Lasów Państwowych i przeprowadził pierwszą inwentaryzację zasobów leśnych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szebniach mieli okazję bliżej poznać Adama Loreta. Spotkali się z panem Bogdanem Miszczakiem - producentem filmu „Loret – leśnik z charakterem”. Przybliżył on zebranym historię leśnika oraz zdradził tajniki powstawania filmu.

Po spotkaniu z panem Bogdanem odbyła się projekcja filmu, a po jego obejrzeniu uczniowie mogli zadać jeszcze pytania.

Serdecznie dziękujemy panu Bogdanowi Miszczakowi i TV Obiektyw za spotkanie i za umożliwienie projekcji filmu.

Spotkanie odbyło się 9 listopada w Bibliotece w Szebniach.

To filmowe spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" na zadanie „Do biblioteki daj nura! Tu na każdego czeka literatura”.