W ramach cyklu warsztatów „Książkowe twory” odwiedziliśmy Teatr Maska w Rzeszowie. Dzieci obejrzały  baśniowy musical o przygodach nastoletniej wampirki Miny i jej babci Baronowej.

Uciekają one od świata ludzi, a w poszukiwaniu swojego miejsca, schronienia, gdzie mogłyby w końcu poczuć się jak w domu trafiają do Transylwanii – mitycznej krainy wampirów. Na przekór swoim obawom, przeżywają przygodę życia, ratując las, który staje się schronieniem dla wszystkich szukających spokoju i wyciszenia. Poznają też prawdziwych przyjaciół... ludzi, bo okazało się, że nie są oni wcale tacy straszni.

Po spektaklu uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach teatralnych, gdzie dowiedzieli się jak powstają teatralne lalki. Sami również mieli okazję je wypróbować i zamienić się na chwilkę w aktorów.

Teatr Maska odwiedziliśmy 1 lutego, a w wyjeździe wzięły udział dzieci z Szebni i z Warzyc.