W ramach cyklu warsztatów „KSIĄŻKOWE TWORY” organizowanym w czasie ferii w bibliotece w Szebniach gościliśmy krakowskich aktorów ze Studia Teatralnego Krak-Art, którzy wystąpili przed najmłodszymi czytelnikami.

Artyści przedstawili spektakl Pan Twardowski, doskonale angażując publiczność we wspólną zabawę.

Mali widzowie poznali historię wielkiego uczonego Mistrza Twardowskiego, który zamarzył sobie, że zdobędzie lek na nieśmiertelność.  Nie jest to proste, ale z „pomocą” do szlachcica przybywa sam diabeł…

Zatem, było i o czarcim podstępie, i o tym do czego potrzebny był cyrograf, i o tym z jakich przyczyn Twardowski znalazł się na księżycu, i jak dzięki sprytowi udało mu się wyjść cało z opresji.  Cała opowieść, okraszona humorem,  przedstawiona w zabawny sposób okazała się gwarantem dobrej zabawy.

Nikt się nie nudził, spektakl ubarwiła piękna muzyka, a dzieci, angażując się w wybrane sceny przedstawienia mogły przymierzyć ciekawe rekwizyty,  nauczyć się tańczyć krakowiaka i choć przez chwilę poczuć się aktorami.

Dziękujemy wszystkim, za dobrą zabawę i wspólny czas!

Spotkanie odbyło się 29 stycznia.