W ubiegłym tygodniu w FGBP w Trzcinicy odbyło się zakończenie cyklu "POCZYTAJKI dla najmłodszych" realizowanego wspólnie z Przedszkolem w Szkole Podstawowej w Trzcinicy.
W środę, 23 czerwca wraz z najmłodszymi czytelnikami z jednej z grup przedszkolnych przeczytaliśmy kolejną, zabawną opowieść pt. "Przechwalaki", z serii Humorki, A. Zimnowodzkiej. Nie zabrakło też pogadanki o innych bohaterach serii, śmiesznych sytuacjach opisanych w książeczkach czy zabawnych nazwiskach rodzin zamieszkujących miasteczko Humorki.

Dodatkową atrakcją spotkania były animacje z chustą Klanza i zabawy z bańkami mydlanymi.

Poczytajki to cykl spotkań z książką, realizowanych wspólnie z Oddziałem Przedszkolnym i kl. O ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.

Spotkania odbywały się od kwietnia, regularnie w przedszkolu w trybie on-line lub
na miejscu w bibliotece.

Głośne czytanie tej przezabawnej serii, z której każda zawierała opowieść z morałem, wzbogaconą elementami biblioterapii,  to doskonały sposób na utrzymanie wzajemnych relacji, szczególnie w tej covidowej rzeczywistości, ale także nieprzerwalny kontakt dzieci z książką i biblioteką.

DZIĘKUJEMY dzieciom, za wspólną zabawę i czas, a przede wszystkim Dyrekcji i  Paniom Nauczycielkom, za zaangażowanie i życzliwą współpracę.

FGBP w Trzcinicy