29 września, w całym kraju, obchodzimy coroczne święto - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, zainaugurowany jeszcze w 2001 r. przez Polską Izbę Książki.

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, od lat  aktywnie promuje głośne czytanie dzieciom. Tym razem nie mogło być inaczej. Wspólnie z grupami Wiewiórki i Motylki z Przedszkola w Szkole Podstawowej w Trzcinicy uczciliśmy ten wyjątkowy dzień czytelniczym spotkaniem.

Dzieci poznały Edzía, sympatycznego bohatera książeczki „Zmiataj”, autorstwa szkockiej pisarki Louise Greig.

To podnosząca na duchu opowieść o złych emocjach, które wymiatamy od siebie, jak jesienne liście.
Pięknie ilustrowana utrzymana w jesiennym klimacie książeczka, zachwyciła dzieci zabawną historią o złych i dobrych humorkach, które  towarzyszą i dzieciom, i dorosłym.

Nie obyło się też bez prac plastycznych. Zainspirowane jesienną aurą za oknem, dzieci stworzyły barwne dmuchawce, które teraz będą zdobić wystawę w przedszkolu.

Jak zawsze DZIĘKUJEMY za wspólną zabawę i mile spędzony czas!

FGBP