29 września, w całym kraju, obchodzimy ważne, czytelnicze święto - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, zainaugurowany jeszcze w 2001 r. przez Polską Izbę Książki.

Każda okazja do promowania i oswajania czytelnictwa wśród najmłodszych jest ważna.
Bibliotekarze, często spotykają się z małymi czytelnikami poza biblioteką, bo niezwykle istotne jest, by najmłodsi nabywali świadomość potrzeby obcowania z książką. To zaprocentuje w przyszłości i wykształci w dzieciach nawyk czytania!

Na  zaproszenie Niepublicznego Przedszkola Smyk w Jaśle, wspólnie z grupami „Żabki” i „Misie” udaliśmy się w podróż w świat książek autorstwa Anity Głowińskiej.

Przedszkolaki  spotkały się z ukochaną bohaterką - Kicią Kocią i wysłuchały jednej z opowieści o jej  niezwykłych przygodach.

Nie zabrakło też rozmów o książkach i  bibliotece, a także zabaw plastycznych z kolorowankami z ilustracją  kociej  bohaterki.

DZIĘKUJEMY za wspólną zabawę i mile spędzony czas!

FGBP