Od kilku lat, jesienią, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy,  świętujemy Urodziny Książkowego Misia.

W dn. 17 i 19 października,  wspólnie z grupami „Motylki” i „Wiewiórki” z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Trzcinicy,  udaliśmy się w bajkową podróż do Stumilowego Lasu.
Głównym bohaterem spotkania był oczywiście Kubuś Puchatek- najbardziej znany książkowy niedźwiadek.

Zajęcia inspirowane były książką „Chłopiec, balonik i miś” Brittany Rupiano.
Uczestnicy poznali historię Krzysia, który jako dorosły, poważny mężczyzna, po wielu latach powraca do Stumilowego Lasu. Spotyka Kubusia, który nagle, w czasie spaceru, gubi się w lesie…
Dzieci postanowiły pomóc w poszukiwaniach. W krótkiej chwili, wszyscy znaleźliśmy się w bajkowej krainie, gdzie spotkaliśmy przyjaciół Puchatka.  Mali tropiciele wykonali kilka trudnych zadań, a Kłapouchy, Tygrysek i Sowa udzielili im cennych wskazówek.  Kubuś Puchatek odnalazł się cały i zdrowy.

Nie obyło się też bez rozmów, o ukochanych pluszakach, które dzieci przyniosły ze sobą i o misiowych bohaterach ulubionych książek.
Jak zawsze nie zabrakło prac plastycznych.
Każdy z uczestników wykonał swojego Kubusia Puchatka, który będzie zdobił wystawę w przedszkolu.

DZIĘKUJEMY za wspólną zabawę!

FGBP