Podczas Powiatowego Dnia Bibliotekarza, który odbył się  29 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle  wręczono dyplomy laureatom konkursu  Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenia organizowane w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2018.

W ogólnopolskim konkursie II miejsce zajęła Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, a III miejsce Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Dyplomy wręczyła p. Małgorzata Sierżęga – Przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Rzeszowie.

W uroczystym spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele władz samorządowych: Stanisław Pankiewicz – Wicestarosta Jasielski, Elwira Musiałowicz-Czech – Zastępca Burmistrza Miasta Jasła oraz Wojciech Piękoś – Wójt Gminy Jasło.  Goście podkreślili jak ważną rolę pełnią biblioteki  w  społecznościach lokalnych, gratulowali sukcesów i  złożyli życzenia bibliotekarzom z okazji ich święta.

„II miejsce w tak ważnym dla nas, branżowym konkursie, to niewątpliwie duże wyróżnienie i ogromny sukces.  To  ogromna radość, jeszcze większa motywacja do działań i  wiara w to, że  biblioteki to miejsca szczególne”- podkreślają bibliotekarze.

A. Jeleń/ GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Fot. T. Rutana/ Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle