Kto z nas nie zna przynajmniej jednej książki, której bohaterem jest miś. Czytelnicy w całej Polsce 14 października świętują urodziny tego bohatera książek. Biblioteki gminy Jasło, jak co roku przyłączyły się do akcji, której pomysłodawcą jest Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

W tym roku bohaterem naszych bibliotecznych spotkań – jest miś Baloo z „Księgi Dżungli” Rudyarda Kiplinga. Baloo to mądry, rozsądny i doświadczony niedźwiedź. Jest nauczycielem, ale również przyjacielem Mowgliego oraz wilcząt, którym opowiada o Prawie Dżungli.

To właśnie tych praw rządzących w dżungli mogli nauczyć się uczestnicy lekcji bibliotecznych pt. „Historia (nie)zwykłej przyjaźni”. Aby się ich nauczyć przenieśliśmy się do świata Mowgliego i jego przyjaciół czytając fragment książki o ich przygodach. Później uczestnicy, dzięki grom i zabawom poznali najważniejsze prawa rządzące w dżungli.

Jedna z lekcji bibliotecznych odbyła się 16 października w Szkole Podstawowej w Szebniach, dzięki współpracy z Biblioteką Szkolną, a udział w niej wzięli uczniowie klasy IV. Misia Baloo, mieli okazję także poznać uczestnicy cotygodniowych czwartkowych BIBLIOchwilek.