Wszyscy już z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Na wystawach sklepowych pojawiają się już świąteczne dekoracje, miasta nocą rozświetlone są jasnymi światełkami, więc i my uległyśmy już magii świąt. W ubiegłym tygodniu chętne mieszkanki z Wolicy i z Zimnej Wody uczestniczyły w warsztatach z cyklu Akademia Pomysłów. Na warsztatach prowadzonych przez bibliotekarki poznały bardzo modną ostatnio techniką układania kwiatów – flower box.

Wręczanie kwiatów w pudełkach stało się alternatywnym sposobem dla tradycyjnych bukietów. Idea ta przywędrowała do Europy ze wschodu, a dokładnie z Rosji i Emiratów Arabskich. Na Warsztatach uczestniczki miały okazję wykonać flower boxy  w wersji świątecznej. Każda wykonała go na swój sposób, korzystając z dobranych przez siebie dodatków. Wszystkie kompozycje wyszły świetnie i z pewnością dodadzą świątecznego uroku domom, do których powędrowały.

Warsztaty odbyły się 26 i 27 listopada w sali Domu Ludowego w Wolicy i Zimnej Wodzie, a organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.