Wróżki są częstymi bohaterkami różnych bajek, siedzą sobie cichutko w książkach w bibliotekach i czekają cierpliwie na spotkanie z czytelnikami. Są one często dobrymi duszkami, opiekunkami głównych bohaterów np. mama chrzestna Kopciuszka czy przyjaciółka Piotrusia Pana – Dzwoneczek.

Henryk Sienkiewicz również poświęcił tym niezwykłym postaciom jedną ze swoich bajek. Opowiada ona o małej księżniczce, która zostaje obdarowana przez wróżki niezwykłymi darami. Jaki dar jest najważniejszy? O tym można się dowiedzieć słuchając interpretacji bajki, która powstała w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. Zapraszamy do jej wysłuchania naszych małych czytelników wraz z rodzicami i opiekunami.

Jest to krótka bajka o ponadczasowych wartościach, która w prosty sposób ukazuje, że są w naszym życiu rzeczy nietrwałe i ulotne.