O tym, co wspólnego czytanie ma z lataniem? Czy dobrze jest być dociekliwym i dużo pytać? Czym są "Białe Kruki" i jaka historia kryje się w książce pt. "Pytajnisie"? - przekonały się dzieci, z Przedszkola w Szkole Podstawowej w Trzcinicy.

W dn. 11 maja najmłodsi uczniowie z dwóch grup przedszkolnych odwiedzili Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i wzięli udział w warsztatach kreatywnych " Czytaj, rozwiń skrzydła i leć", zorganizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek 2021.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały kolejnego opowiadania z dobrze im znanej serii książek Agnieszki Zimnowodzkiej o przygodach "Pytajnisiów" z miasteczka  Humorki i brały udział w warsztatach plastycznych. Przedszkolaki kolorowały pięknie sylwety piór, z których w najbliższym czasie powstaną ogromne skrzydła. Mali goście,  nie zapomnieli o  przypadającym  8 maja,  Dniu Bibliotekarza.

Jak zawsze, nie zabrakło życzeń z tej okazji, od dzieci i wychowawców, słodkiego co nieco i balonowych niespodzianek.

FGBP w Trzcinicy