20 maja, w wielu miejscach na Świecie świętowano Dzień Pszczoły.

Z tej okazjiw poniedziałek, 22 maja, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej gościliśmy gr.4-5 latków z Przedszkola w Szkole Podstawowej w Trzcinicy, by wspólnie utrwalić sobie wiadomości o tych pożytecznych owadach. Było głośne czytaniei film edukacyjny, i wspólne oglądanie dostępnych w bibliotece poradników, książek i bajek o pszczołach.

Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego są one ważne, gdzie mieszkają, co produkują, jak je chronić, kim jest pszczelarz … Pojawiło się mnóstwo ciekawostek, które zainteresowały najmłodszych.

Nie zabrakło też zajęć twórczych. Dzieci, pracowicie jak pszczółki, wyklejały podobiznę bzyczącego owada, by wspólniestworzyćplakat, na którym każdy z uczestników umieścił swoją pracę.

DZIĘKUJEMY za wspólny, pracowity czas!

FGBP