Scrabble, Monopol, Farmer, Dobble, Jenga… nie kryją już żadnych tajemnic przed uczestnikami aktywnych zajęć jakie w czasie wakacji odbyły się w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Cyklicznie, w każdy czwartek letniego wypoczynku, dzieci,  pasjonaci gier bez prądu, spotykały się w bibliotece,  by wspólnie bawić się w planszówkowych potyczkach.

Te edukacyjne, rozwijające, towarzyskie zabawy okazały się doskonałym sposobem na wakacyjną nudę, spędzenie wolnego czasu i motywem by odwiedzić bibliotekę i  spotkać się tutaj z przyjaciółmi.

Przez cały okres wakacji, dzieciom starszym i młodszym,  do gier i zabaw na miejscu, biblioteka udostępniła kilkadziesiąt planszówek.
Wiele z nich to popularne, dobrze znane dzieciom gry, ale zdecydowana większość to nowe, ciekawe i atrakcyjne propozycje, które przypadły wszystkim do gustu.

Ile zalet mają tego typu  zabawy,  nie trzeba nikogo przekonywać. Jest ich tak dużo, a śmiech i pozytywne emocje jakie towarzyszyły wakacyjnym spotkaniom tylko to potwierdzają.
Pewne jest, że gry planszowe, jeszcze nie raz zagoszczą na bibliotecznych zajęciach, bo doskonale uczą komunikacji, pomagają zwalczyć nieśmiałość, a przede wszystkim niezwykle rozwijają myślenie i wyobraźnię.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólny wakacyjny czas!

FGBP w Trzcinicy